top of page
Snímek obrazovky 2024-01-22 v 17.55.39.png

Jak se připravit na tetování

Než vyrazíš na tetování, ujisti se, že si můžeš odškrtnout následující seznam:

Jsem fit. Nemám žádné zdravotní potíže.

Jsem odpočatá/ý.

Jsem najedená/ý.

Nepožil/a jsem alkohol ani jiné omamné látky.

Pokud se necítíš dobře, raději na tetování nechoď a neprodleně to oznam své tatérce. Tetování se provádí pouze do zdravé kůže. Pokud bereš léky, které by mohly ovlivnit hojení, oznam nám to.

IMG_1971_edited_edited.jpg

Jak se starat o tetování

Čím větší tetování si  odneseš, tím pečlivěji budeš muset o svou kůži pečovat, aby ses vyvaroval/a infekci. Velké plochy jsou k infekci náchylnější, ale i o malá tetování je potřeba se starat.  Následuj pokyny své tatérky.

Tetování s obyčejnou folií

Pokud je tetování zakryté potravinářskou folií, folii po příchodu domů odstraňte a tetování umyjte. Ideálně použijte antibakteriální mýdlo a pod tekoucí vodou tetování jemně opláchněte. Osušte papírovou utěrkou, nedřete. Tetování dále nezakrývejte a ještě nemažte. Oblečte si volné, čisté oblečení. Od druhého dne začněte mazat krémem určeným na tetování 2x- 3x denně. Vždy si před tím umyjte ruce! Udržujte tetování čisté.

Tetování s lepicí folií

Lepicí folie zůstávají na kůži 1- 5 dní. Celých 5 dní můžete folii na kůži nechat pouze v případě, že je pod ní sucho. Pokud kůže vyloučí tkáňový mok, který pod folií zůstane nebo se dovnitř dostane voda z venku, folii sundejte. Folii sundejte i v případě, že vás svědí nebo je kolem zarudnutí. Folii stahujte ve sprše natahováním po směru kůže. 

Tetování poté omyjte antibakteriálním mýdlem a nechte pár hodin dýchat. Poté aplikujte krém na tetování 2x-3x denně. Vždy si před tím umyjte ruce a udržujte tetování čisté.

Tetování se hojí různě dlouho v závislosti na potetované ploše, technice ale i individuální schopnosti hojení a regenerace potetovaného jedince.

 V každém případě o tetování pečujte alespoň do té doby, než se sloupou všechny šupinky a stroupky. Nikdy stroupky neškrábejte, nechte kůži v klidu hojit.

bottom of page